Arrangementer for virksomheder

IHS MoveMind Teambuilding firma

Hvad er teambuilding?

Teambuilding på højskolen kan være både teambuilding øvelser baseret på sport, det kan være teambuilding opgaver, som skal løses sammen, det kan være teambuilding øvelser udendørs – Vigtigst for os er det, at deltagerne får noget ud af dagen og at de opfatter deres teambuilding dag eller teambuilding event som sjov og lærerig teambuilding. Øvelserne udføres for at man kan blive klogere på sig selv og hinanden, at opnå succes og sammen teamudvikle. 

 

Teambuilding i Sønderborg

Hvis du er interesseret i en teambuilding pris så tøv ikke med at tage fat i os. – Vi møder gerne op til en uforpligtende snak. 

 

 

Firma Teambuilding i fantastiske rammer

På Idrætshøjskolen Sønderborg har vi en eventafdeling, IHS MoveMind, og vores kompetente medarbejdere kan planlægge og afvikle et skræddersyet firma- og teambuilding arrangement for din virksomhed, for din afdeling eller team. Vi har mere end 20 års erfaring med at planlægge og eksekverer virksomheds teambuilding.

Idrætshøjskolen Sønderborg ligger i helt fantastisk placeret, lige ned til vandet og ud til skoven. Vi har en stor og pragtfuld park og mange indendørsfaciliteter med utallige muligheder for teambuilding aktiviteter. For os er det vigtigt at udnytte de faciliteter og kompetencer vi har. Derfor laver vi ofte teambuilding i naturen. Vores faciliteter vil vi også gerne vise frem og benytte os af, så derfor laver vi også gerne teambuilding øvelser indendørs. Det er derfor vi kan tilbyde teambuilding for virksomheder hele året rundt

Kontakt eventmanager, Michael Jensen:

Mobil: 5124 0786
Telefon: 7442 1848 
Mail: mj@ihs.dk